Nasz dom, garaż czy podwórko są często miejscami, w których zalega wiele nieużytecznych przedmiotów. Nie zawsze jednak zastanawiamy się nad tym, że istnieje rozwiązanie, które pozwala na skuteczne pozbycie się tych materiałów. Mowa tu o skupach, które skupują przedmioty począwszy od klasycznego złomu, aż po aluminium i materiały kolorowe. Jest to bez wątpienia rozwiązanie, które pozwala nam pozbyć się uciążliwych gratów z naszego domu i tych, znajdujących się na naszym podwórku i wokół niego.

Czym jest aluminium?

W pojęciu typowo chemicznym aluminium zaliczane jest do grupy glinów, charakteryzujących się wyjątkowo dużą czystością techniczną. Glin ten zawiera wyjątkowo duże ilości zanieczyszczeń i zależne jest to większości od sposobów, w jakich materiał ten zostaje uzyskiwany. Stopy aluminium są zaś pewnymi elementami tworzyw metalicznych, powstałych wskutek przetopienia czystego aluminium tudzież innych metali. Jest to ponadto trzeci z najpowszechniej występujących pierwiastków na powierzchni i wewnątrz naszej skorupy ziemskiej.

Cena aluminium

Skup aluminium, jak sama nazwa na to wskazuje jest miejscem, w którym za pewien ekwiwalent finansowy sprzedać możemy zalegające ilości aluminium, które znaleźliśmy w obejściu domu czy te, które regularnie segregujemy. Chyba jednym z najczęściej skupowanych aluminiów są różnego rodzaju puszki – czy to te po napojach alkoholowych, konserwach czy pasztetach. Skupowanie tego materiału nie wiąże się z ogromnym zyskiem – jest jednak sposobem na życie szczególnie wśród osób, które nie mają dachu nad głową. Cena aluminium na skupie zmienia się tak naprawdę z miesiąca na miesiąc. Przykładowo, za kilogram aluminiowych puszek skup zaproponuje nam około 4 złotych. Sprzedając aluminiowe felgi otrzymać możemy trochę więcej, gdyż cena skupu felg waha się od 4 do 4.5 złotych. Odlewy aluminiowe nie wiążą się natomiast ze zbyt dużym zyskiem – za tego typu przedmioty wykonane ze stopów czy czystego aluminium otrzymamy niespełna od 3 do 4 złote.


Categorised in: Popularne Tematy