Rozwój technologii w ostatnich latach sprawił, że do zdobycia dodatkowych pieniędzy na dowolny cel, nie trzeba nawet wychodzić z domu – wystarczy dostęp do Internetu, telefon komórkowy i poczta e-mail.

 

Wysoka dostępność nie zawsze idzie w parze z atrakcyjnymi ofertami, dlatego zbytnia pochopność i brak chęci poszukiwania dobrych ofert, może doprowadzić do zaciągnięcia niekorzystnego zobowiązania. W skrajnych sytuacjach może doprowadzić do poważnych problemów finansowych.

 

Jak pożyczać przez Internet?

 

Oznaka dobrej pożyczki internetowej jest jej cena. Im tańszy koszt zaciągnięcia zobowiązania tym dana pożyczka jest atrakcyjniejsza. Rzetelni i godni zaufania pożyczkodawcy, bardzo często stosują atrakcyjne oferty finansowania, takie jak pierwsza darmowa pożyczka.

 

Na co zwracać uwagę przy braniu pożyczki?

 

Jeśli nie możesz skorzystać z darmowej chwilówki przez Internet, warto zapoznać się z pozostałą ofertą. Znajdziesz w niej atrakcyjne propozycje zaciągnięcia zobowiązania finansowego do 7 tysięcy złotych na maksymalnie 12 miesięcy.

 

Jednym z najlepszych wskaźników, które pozwalają określić atrakcyjność oferty jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Pokazuje całkowity koszt kredytu wyrażony jako wartość procentowa wszystkich kosztów kredytu w stosunku rocznym. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia wszystkie koszty zobowiązania, takie jak prowizja, oprocentowania oraz wszystkie koszty usług, które trzeba ponieść, by skorzystać z możliwości wzięcia pożyczki internetowej na dowolny cel.

Zaciągnięcie pożyczki przez Internet jest banalnie proste, a od złożenia wniosku po przelew pieniędzy na konto mija zazwyczaj kilkanaście minut. Wysoka dostępność tego typu ofert nie zwalnia jednak pożyczkobiorców od konieczności podejmowania odpowiedzialnych decyzji, ponieważ każda pożyczka to zaciągnięcie zobowiązania.

Przyszli pożyczkobiorcy powinni zwracać uwagę nie tylko na koszty pożyczki, ale także wysokość opłat w sytuacji braku spłaty zobowiązania w terminie. Instytucje finansowe mogą stosować wysokie opłaty dla osób, które spóźniają się ze spłatą pożyczki, a w niektórych sytuacjach mogą przekroczyć koszty zaciągniętego zobowiązania.

 


Categorised in: Poradniki