Sprzedaż złomu

Czy na sprzedawaniu złomu da się zarobić? Jest to jak najbardziej możliwe, ale pod warunkiem, że tego surowca posiadamy naprawdę dużo. Na złomie najwięcej zarobić mogą zakłady ślusarskie i mechaniczne pozbywające się starych sprzętów, materiałów oraz maszyn. Często w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem metali dochodzi do sytuacji, gdy gromadzony przez całe lata materiał musi zostać wyeliminowany. Przyczyną może być zbyt mały metraż miejsca przechowywania i pracy. Do tego, jeśli posiadacz surowców jest człowiekiem sentymentalnym i przez całe lata bez mrugnięcia okiem potrafi gromadzić metalowe surowce – nazbierać się może tego naprawdę dużo. Gdy już udamy się na skup złomu, warto prześledzić tabelę pokazującą aktualne ceny poszczególnych surowców. W każdym mieście może być ona inna, ponieważ każdy skup złomu ma inaczej określone stawki. My także zaobserwowaliśmy liczne skupy i z ich propozycji cenowych udało nam się wyciągnąć średnią. Ceny są jedynie wynikiem naszych szacunków.

Przykładowe stawki cenowe za złom różnego rodzaju

Za kilogram miedzi milbera można otrzymać 22 zł.

Za kilogram aluminium niesortowanego otrzymuje się 4,50 zł.

Za kilogram mosiądzu pobiałowego dostaje się około 14 zł.

Złom stalowy ma bardzo różne stawki. Wiele zależy od grubości oferowanego metalu. Za samo żeliwo otrzymuje się jedynie około 75 groszy od kilograma.

Co do metali różnych, czyli np. cynku, tytanu, ołowiu, zazwyczaj otrzymuje się za nie od 5 do 7 zł za kilogram.

Za węgliki i wolframy otrzymać można ponad 40 zł od kilograma.

Stuprocentowa cyna to koszt 55 zł za kilogram.

Co z tym złomem?

Większość surowców dostępnych na wyciągnięcie ręki przeciętnego Kowalskiego i obecnych w codziennym życiu jest lekka, więc trzeba się sporo natrudzić, by nie będąc właścicielem stałych sprzętów mechanicznych, wzbogacić się. Wiedzą o tym wszyscy osiedlowi zbieracze puszek po piwie i innych napojach. Trzeba zebrać ich naprawdę dużo, by móc cieszyć się doraźną wypłatą w wybranym punkcie złomu. Ceny złomu od wielu już lat stoją w miejscu i są łatwe do przewidzenia dla wszystkich, którzy dopiero wchodzą w ten temat.


Categorised in: Popularne Tematy