Szkło do kabin prysznicowych powinno być wyposażone w zabezpieczenie antykorozyjne, odporne na powstawanie smug i zabrudzeń i wykonane z wytrzymałych materiałów. Konieczne są także właściwości hydrofobowe i zdolność do samooczyszczania się.

Kabina prysznicowa to najważniejszy element wyposażenia łazienki. Jeśli tylko wybierzemy odpowiedni rodzaj szkła, posłuży nam długie lata, nie tracąc nic ze swojego eleganckiego wyglądu. Poniżej odpowiadamy na pytanie, jakie powinno być szkło do kabin prysznicowych i wyjaśniamy, jak wybrać najlepsze.

Szkło do kabin prysznicowych – jakie wybrać?

Szkło do kabin prysznicowych to najczęściej spotykany w łazienkowej przestrzeni materiał. Trudno wyobrazić sobie kabinę prysznicową wykonaną z czegoś innego niż szkło. Szkło optycznie powiększa przestrzeń, nadaje pomieszczeniu elegancki i nowoczesny charakter. Szkło do kabin prysznicowych powinno być przede wszystkim wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i wilgoć (tej ostatniej w łazience z całą pewnością nie unikniemy). Dobrze jest, gdy wybrany przez nas rodzaj szkła do kabiny prysznicowej pasuje do reszty pomieszczenia i jest łatwy w montażu (najlepiej powierzyć go specjalistom).

 

Zastanawiając się nad tym, jakie szkło do kabin prysznicowych wybrać, pamiętajmy, że ma ono posłużyć nam długie lata. Stąd też najlepsze jest takie szkło, które wraz z upływem czasu nie straci blasku, połysku i atrakcyjnego wyglądu. Niestety większość materiałów szklanych, mimo regularnego czyszczenia, szybko traci swoją przezroczystość (i staje się mlecznobiałe), a na ich powierzchni pojawiają się maleńkie chropowatości, w których osadzają się kamień i inne zabrudzenia. Idealne szkło do kabin prysznicowych powinno być łatwe w utrzymaniu i codziennej pielęgnacji oraz odporne na powstawanie smug i zacieków. Do wyczyszczenia kabiny wykonanej z dobrego szkła po wzięciu prysznica wystarczy jedynie ściągaczka do wody lub woda i miękka szmatka (środki czyszczące nie są konieczne).

 

Przy wyborze szkła do kabiny prysznicowej ważna jest także duża przezroczystość i naturalny wygląd. Co ciekawe, używane do kabin prysznicowych szkło antykorozyjne po zaparowaniu odzyskuje przezroczystość o wiele szybciej od „normalnego” szkła. Najlepsze szkło do kabin prysznicowych wyposażone jest w niewidoczną gołym okiem powłokę hydrofobową, dzięki czemu krople wody nie tworzą na powierzchni kabiny nieestetycznych zacieków. Zastosowana powłoka sprawia, że woda nie osadza się na powierzchni szkła, tylko samoczynnie z niej spływa (co można zauważyć gołym okiem podczas kąpieli). Powstałe ślady są o wiele mniej widoczne i łatwiejsze do usunięcia niż w przypadku zastosowania szkła nieprzetworzonego.

Szkło do kabin prysznicowych – o tym warto pamiętać!

Idealne szkło do kabin prysznicowych to takie, które:

  • nie matowieje,
  • nie traci swojej przezroczystości,
  • pasuje do reszty pomieszczenia,
  • jest łatwe w utrzymaniu,
  • jest odporne na wilgoć i zabrudzenia,
  • posiada zabezpieczenie antykorozyjne,
  • nie wpływa na postrzeganie kolorów (niezależnie od zastosowanej grubości szkła),
  • jest łatwe w montażu i codziennej pielęgnacji,
  • jest wytrzymałe, a jednocześnie zachowuje elegancki wygląd.

 

Wybrane przez nas szkło do kabin prysznicowych powinno zostać stworzone specjalnie z myślą o narażonych na wilgoć przestrzeniach łazienkowych. Prócz kabiny prysznicowej ten rodzaj szkła może znaleźć także zastosowanie przy wykonaniu ścianki prysznicowej lub parawanu nawannowego.


Categorised in: Poradniki